125mm 1550W Angle Grinder AGV15-125XE by Milwaukee
MilwaukeeSKU: 9802103
No reviews
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
Only 1 unit left
Pickup available at Malaga, WA
Usually ready in 24 hours
Description
Features:
  • Powerful 1550W motor for maximum performance
  • MILWAUKEE ® electronics offer soft start, line lock-out, clutch and overload protection
  • Constant Power Technology™
  • Electronic variable speed control
  • Tool-free adjustable guard
  • FIXTEC™ system for tool less, fast and easy disc changes
  • Anti-vibration side handle
Includes:
  • (1) 125mm (5") 1550W Angle Grinder [AGV15-125XE]
  • (1) Side Handle
  • (1) Guard
Additional Information
Warranty Information
What's Included