Cordless Jigsaw 18V D Handle - GST18V-155BC by Bosch
BoschSKU: 934119
Price:
Stock:
Order In
Description
Features
  • Top handle gripping area and variable speed trigger ensure perfect tool control
  • For perfect precision: Saw blade guidance prevents blade bending even in small curves
    Additional Information
    Warranty Information
    Model
    Type
    Jigsaw
    SKU
    934119
    Part Number
    06015B1041
    Barcode
    Brand
    Bosch
    Warranty
    Warranty (Important for International Customers)
    See Notes
    Packaging + Shipping
    Shipping Weight (Gross)
    3kg
    Product Specification Disclaimer
    See Notes
    Comparable Products Disclaimer
    Comparable Products Disclaimer
    Electrical Specifications (Important for International Customers)
    Electrical Specifications (Important for International Customers)All power tools and machines sold by Beyond Tools are designed to operate on 230V / 50Hz electrical systems as standard in Australia.These products are supplied with Type I Australian power plugs.If you are purchasing from outside Australia, particularly from regions using 110V–120V systems (e.g., USA, Canada), you will require a step-up transformer or region-appropriate model.Please consult a qualified electrician before using voltage converters to ensure safe and correct operation.Disclaimer: Beyond Tools is not responsible for any damage, malfunction, or safety risks resulting from the use of products outside their intended voltage range or with incompatible electrical systems.
    What's Included