240L Empty Yellow Wheely Bin WB240MTY by Spill Crew
Specifications:
- 60 x 70 x 105 cm
- Weight: 16 Kg
Additional Information
Model
Type
Wheely Bin
SKU
Part Number
WB240MTY
Brand
Spill Crew
Warranty
Warranty (Important for International Customers)
See Notes
Packaging + Shipping
Shipping Weight (Gross)
16kg
Shipping Notes
Shipping Notes
This product is classified as 'Heavy / Oversized' and generally does not qualify for FREE SHIPPING.
Product Specification Disclaimer
See Notes
Comparable Products Disclaimer
Comparable Products Disclaimer
Electrical Specifications (Important for International Customers)
Electrical Specifications (Important for International Customers)All power tools and machines sold by Beyond Tools are designed to operate on 230V / 50Hz electrical systems as standard in Australia.These products are supplied with Type I Australian power plugs.If you are purchasing from outside Australia, particularly from regions using 110V–120V systems (e.g., USA, Canada), you will require a step-up transformer or region-appropriate model.Please consult a qualified electrician before using voltage converters to ensure safe and correct operation.Disclaimer: Beyond Tools is not responsible for any damage, malfunction, or safety risks resulting from the use of products outside their intended voltage range or with incompatible electrical systems.
What's Included
Optional Accessories
Recommended Consumables
Spare Parts
Featured collection
Sicut
Sicut Diamond Fisherman Package White Handle Knife Set SCKPFMDMW | 4Pce
In stock
Dremel
DREMEL 175W 4250 Rotary Tool Kit Series + 35Pce Accessory Kit 4250-35A
In stockSave 47%
Rikon
Rikon 250mm (10″) Benchtop Bandsaw 0.33HP 240V 10-305
In stockSave 16%
Soba
Replica WW1 Stonebridge Brass Folding Candle Trench Lantern
In stock
Sicut
Sicut Ultimate Knife Package – Professional Knife Set with Heavy Duty Canvas Wrap SCKPULW | 11Pce
In stockSave 19%
Ricks Restoration
Official 'Ricks Restorations' Sleeveless Denim Shirt
Only 1 unit left
Kincrome
Kincrome CONTOUR® Mini Workshop Tool Kit 78 Piece 6 Drawer 10" Black K1940B