Milwaukee 18V FUEL Drywall Screw Gun W/ Collated Attachment Bare (Tool only) M18FSGC-0
MilwaukeeSKU: 9803184
No reviews
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
In stock (2 units), ready to be shipped
Pickup available at Malaga, WA
Usually ready in 24 hours
Description
Features
  • MILWAUKEE® POWERSTATE™ Brushless Motor provides more power, more run-time, and longer life.
  • Auto start functionality starts the motor on contact.
  • Removable collated magazine attachment.
  • Adjustable screw length indicator.
  • Ability to hang 64 drywall sheets on one fully charged M18™ REDLITHIUM™ 5.0Ah battery pack.
Specifications:
Voltage 18V
Length 407mm (with Collated Attachment)
Weight 1.7kg
No Load RPM 0-4500
LED Light Yes
Torque 13Nm
Tool Warranty 5 Years
Standard Accessories:
Additional Information
Warranty Information
What's Included