3/4" M12 Press Tool Jaw M12HPT-AV20 by Milwaukee
MilwaukeeSKU: 8719740
Description
  • Easy Opening Jaw designed for one handed use
  • Compatible with M12™ Force Logic Press Tool
  • 3/4" Jaw Capacity
  • Tool head only (Tool not included) Full Manufacturer Warranty
Additional Information
Warranty Information
Model
SKU
Part Number
M12HPT-AV20
Barcode
Brand
Milwaukee
Size
12V
Electrical Specifications (Important for International Customers)All power tools and machines sold by Beyond Tools are designed to operate on 230V / 50Hz electrical systems as standard in Australia.These products are supplied with Type I Australian power plugs.If you are purchasing from outside Australia, particularly from regions using 110V–120V systems (e.g., USA, Canada), you will require a step-up transformer or region-appropriate model.Please consult a qualified electrician before using voltage converters to ensure safe and correct operation.Disclaimer: Beyond Tools is not responsible for any damage, malfunction, or safety risks resulting from the use of products outside their intended voltage range or with incompatible electrical systems.