34mm x 150mm x 3/4" Weldon TCT Annular Cutter MAX150-34 by Holemaker
Holemaker by ITMSKU: 100199
Description
  • Diameter: 34mm
  • Depth of Cut: 150mm
  • Pilot Pin Diameter: 8mm
  • Shank Diameter: 3/4" (19.05mm)
Additional Information
Model
Type
Annular Cutter
SKU
100199
Part Number
MAX150-34
Brand
Holemaker by ITM
Size
34mm
Technical - Main
Cutting Capacity - Depth
150mm
Imperial (SAE) / Metric / Torx
Metric
Material
Steel - Tungsten Carbide Tipped
Shank Diameter
3/4" Weldon Holder
Electrical Specifications (Important for International Customers)All power tools and machines sold by Beyond Tools are designed to operate on 230V / 50Hz electrical systems as standard in Australia.These products are supplied with Type I Australian power plugs.If you are purchasing from outside Australia, particularly from regions using 110V–120V systems (e.g., USA, Canada), you will require a step-up transformer or region-appropriate model.Please consult a qualified electrician before using voltage converters to ensure safe and correct operation.Disclaimer: Beyond Tools is not responsible for any damage, malfunction, or safety risks resulting from the use of products outside their intended voltage range or with incompatible electrical systems.
What's Included