Bosch GST18V-125S 18V Jigsaw 26mm 3500RPM 06015B2040
BoschSKU: 934120
Price:
Stock:
Order In
Description
Features
  • Robust design and brushless motor ensure excellent tool runtime and increased tool longevity
  • The cordless jigsaw with barrel grip delivers an optimal price-performance ratio in its segment
    Additional Information
    Warranty Information
    Model
    Type
    Jigsaw
    SKU
    934120
    Part Number
    06015B2040
    Barcode
    Brand
    Bosch
    Warranty
    Warranty (Important for International Customers)
    See Notes
    Product Specification Disclaimer
    See Notes
    Comparable Products Disclaimer
    Comparable Products Disclaimer
    Electrical Specifications (Important for International Customers)
    Electrical Specifications (Important for International Customers)All power tools and machines sold by Beyond Tools are designed to operate on 230V / 50Hz electrical systems as standard in Australia.These products are supplied with Type I Australian power plugs.If you are purchasing from outside Australia, particularly from regions using 110V–120V systems (e.g., USA, Canada), you will require a step-up transformer or region-appropriate model.Please consult a qualified electrician before using voltage converters to ensure safe and correct operation.Disclaimer: Beyond Tools is not responsible for any damage, malfunction, or safety risks resulting from the use of products outside their intended voltage range or with incompatible electrical systems.
    What's Included