Nite Stalker 125mm Hand Held LED 125XPHLED
HansaSKU: 8722963
Price:
Stock:
Order In
Description
Application
  • 12V, 10 WATT
  • 125mm Hand held Spotlight
  • Long range
  • Run time: 2.5hrs approx.
  • Charge time: 4 to 5hrs approx.
  • Rechargeable Lithium battery
  • 240V Charger
Additional Information
Model
Type
Portable Light
SKU
Part Number
125XPHLED
Barcode
Brand
Hansa
Country of Origin
Manufactured in
China
Warranty
Warranty (Important for International Customers)
See Notes
Product Specification Disclaimer
See Notes
Comparable Products Disclaimer
Comparable Products Disclaimer
Electrical Specifications (Important for International Customers)
Electrical Specifications (Important for International Customers)All power tools and machines sold by Beyond Tools are designed to operate on 230V / 50Hz electrical systems as standard in Australia.These products are supplied with Type I Australian power plugs.If you are purchasing from outside Australia, particularly from regions using 110V–120V systems (e.g., USA, Canada), you will require a step-up transformer or region-appropriate model.Please consult a qualified electrician before using voltage converters to ensure safe and correct operation.Disclaimer: Beyond Tools is not responsible for any damage, malfunction, or safety risks resulting from the use of products outside their intended voltage range or with incompatible electrical systems.
What's Included