Thunderzone PH2 x 150mm Impact Power Bit PH2150SS by Alpha
Alpha
No reviews
Price:
Shipping calculated at checkout
Stock:
Re-stocking soon
Pickup available at Malaga, WA
Usually ready in 24 hours
Description
Additional Information
Model
Type
Impact Driver Bit
Part Number
PH2150SS
Brand
Alpha
Size
150mm (6")
Warranty
Warranty (Important for International Customers)
See Notes
Packaging + Shipping
Shipping Weight (Gross)
1.48kg
Product Specification Disclaimer
See Notes
Comparable Products Disclaimer
Comparable Products Disclaimer
Electrical Specifications (Important for International Customers)
Electrical Specifications (Important for International Customers)All power tools and machines sold by Beyond Tools are designed to operate on 230V / 50Hz electrical systems as standard in Australia.These products are supplied with Type I Australian power plugs.If you are purchasing from outside Australia, particularly from regions using 110V–120V systems (e.g., USA, Canada), you will require a step-up transformer or region-appropriate model.Please consult a qualified electrician before using voltage converters to ensure safe and correct operation.Disclaimer: Beyond Tools is not responsible for any damage, malfunction, or safety risks resulting from the use of products outside their intended voltage range or with incompatible electrical systems.
What's Included